Individuální stavby


acanthus1

ACANTHUS

Připravili jsme další z pasivních domů pro náročnější klienty. Tvar domu zabezpečuje maximální uspory ve vytápění a okenní plochy zabezpečují dostatek solárních zisků. Proti přehřívání jsme navrhli nad největší prosklenou plochu dřevěné stínění. S instalací tepelného čerpadla, rekuperační jednotky a dodržení správného postupu při realizaci minimalizujeme potřebné teplo na vytápění.
 salvia1

 SALVIA

Nízkoenergetická dřevostavba moderního vzhledu i vybavení. Dvě patra nabízí dostatek prostoru pro čtyř člennou rodinu, oddělená denní a noční zóna dostatečný komfort pro klid a odpočinek. Centrální prostor obývacího pokoje je propojený s exteriérem přes posuvné okno, které také zabezpečuje velké solární zisky.

 anubias th700

ANUBIAS

Bungalow, který svou velikostí, uspořádáním i architektůrou uspokojí každou rodinu. Jak u všech staveb je prosklená fasáda otočená směrem k jihu ať zabezpečíme dostatečné solární zisky. Zdánlivě jednoduchý tvar je doplněn pár detaily, které dodávají tomuto domu jedinečnost a funkčnost.

 accamera1

 JUNIPERUS - Cloxus

Tato dřevostavba s detailně promyšleným energetickým konceptem perfektně zapadá do rovinatého okolí. Základní tvar půdorysu s funkčním rozložením místností nabízí uživatelům dostatečnou volnost a osobní propojení všech členů rodiny. Zastřešený dřevěný vstup doplňuje vzdušnost a pozornost celého návrhu.

  

castanea1

CASTANEA

Nízkoenergetická dřevostavba zasluhující si svým vzhledem velkou pozornost. Různé sklony a členění střechy vytváří zajímavý architektonický koncept a dominantu okolní zástavby. Velké společné prostory obývacího pokoje a jídelny navazuje na venkovní zastřešenou terasu. Nízkou energetickou náročnost zabezpečují nejen solární zisky, ale i solární panely pro ohřev TUV.

robinia1

ROBINIA

Tento dům byl naprojektován pro mladý pár s citem pro estetické a funkční bydlení. pozemek ležící v okrajové části obce vyžadoval propojení s přírodou a v tomto duchu se celý koncept nesl. Všichni členové rodiny mají přes velká okna a všudypřítomné terasy kontakt s okolím.  Dřevěná fasáda garáže doplňuje a umocňuje celou architekturu domu.


sorbus1SORBUS

Po spolupráci s ing.arch. Helenou Víškovou vznikl tento půdorysně nejkomplikovanější dům Sorbus. Tvar půdorysu vznikl v důsledku členitého pozemku a prostorového omezení. Barevné rozdělení fasády dodalo domu jedinečnosti a zajímavosti. Nízkou energetickou náročnost dodává domu jižní prosklená fasáda a dostatečně navržení difúzně otevřená skladba konstrukce.

 carpinus1

 

CARPINUS

Nízkoenergetický rodinný dům navržený do klasické venkovské zástavby. Velká okna rozmístěná po celém obvodě zabezpečují kompletní prosvětlení  objektu. Dominantou interiéru je kruhové atrium s točitým schodištěm a vinotékou vloženou podél celého výstupu do podkroví. Dřevěná terasa a obklad z lícových cihel zapadají do okolní zástavby a tvoří dominantní estetický prvek.


querkus1


QUERKUS

Čisté linie a jednoduchost tvarů daly vzniknout tomuto projektu. Bezúdržbový obklad s bílou fasádou tvoří vkusné propojení moderní a teplého rodinného domu. V přízemí se nachází všechny místnosti pro čtyř člennou rodinu, patro nabízí pouze ložnici, společenskou místnost a terasu. Všechny prostory jsou dostatečně nadimenzované, takže uspokojí i náročnější uživatele.


alnus1


ALNUS       

Moderní dřevostavba navržena do rovinatého a plošně rozlehlého terénu. Přízemí nabízí vzdušný prostor s přístupem na venkovní dřevěnou terasu. V patře se nachází noční klidová část zabezpečující soukromí všech členů rodiny. Dřevěná fasáda v kombinaci se šedou barvou a pultovou střechou vytváří zajímavý  architektonický prvek.